Květen 2008

Máš rád(-a) léto?

28. května 2008 v 12:46 | vedha |  Anketky...hlasujte!!!
Jelikož vedra udeřily tag sem hned přidala i anketku

Co dělat v obchodě?

27. května 2008 v 19:13 | vedha |  Pro zasmání....=O)
Co dělat v obchódě
1. Vzít několik krabiček kondomů a náhodně je vložit do vozíků nakupujícím, kteří se nedívají.
2. Nastavit všechny budíky v oddělení domácích potřeb tak, aby zvonili v 5 minutových intervalech.
3. Udělat na podlaze vedoucí k toaletám tenkou dlouhou stopu rajčatovým džusem.
4. Přistoupit k zaměstnankyni domácích potřeb, říct oficiálním tónem: "Kód 3" a sledovat, co udělá.
Je to z Lamy blogu (viz oblíbené stránky)

Panda velká

27. května 2008 v 18:51 | vedha |  Ohrožená zvířátka :-(
Panda velká
Původ: Centrální Čína
Výskyt: Hornaté oblasti(Sečuán, Tibet)
Hmotnost(volně žijící pandy): 80-125kg
Hmotnost(pandy v zoo): až 150kg
Délka těla: 160-190cm
Ocas: 10-15cm
Pohlavní dospělost: v 5.-6. roce
Počet mláďat: 1-2
HISTORIE:
O pandách psal už Marco Polo, když cestoval se svým otcem a strýcem v letech 1271-1295 na Kublajchánův dvůr, aby se zmínil o pandách zmínil v Knize o zázracích světa.
Podrobněji byla panda velká popsána roku 1869 zásluhou francouzského misionáře Armanda Davida. V roce 1895 se dostal ta zeď přísně střežené císařské obory(Non Hai-tsu…je to jižně od Pekingu), kde se dozvěděl o zvířatech, která ve volné přírodě již nežila a choval je už jenom císařská rodina(přesně to byla vdova po císaři-Cch´-si, která vládla v letech 1862-1908). Armand David si nechává od domorodců vyprávět o různých zvířatech, která ale nikdy neviděl živá(např.:ben-bej-šung = bílý medvěd). Nakonec ale zkupuje od domorodců několik kůží, které přivezli roku 1869 do Evropy. Černo-bílé kůže vyvolaly v Evropě veliký rozruch a ihned se o ně zajímají jak odborní zoologové tak i senzacechtiví cestovatelé.
Nato startuje několik expedic a mají jediný cíl: najít živého nositele této kůže. Žádná výprava ale neuspěla.
V navazujícím desetiletí se ale nedaří ohroženým druhům zvířat v Číně. Jelikož do Číny stále více proniká západní vliv vypukají
v letech 1900-1901 povstání a nepokoje. Za oběť nepokojům padají nejenom povstalci ale i pro svět dosud neznámé druhy zvířat z tajuplné obory Non-Hai-tsu. O jejich osud se pravděpodobně postarali vyhladovělí povstalci.
Roku 1936 se dva američtí přírodovědci(William Harkness a Flond Smith) rozhodli, že najdou tajemného ben-bej-šunga. Při této výpravě ale umírají. Protože ale Williamova manželka(Ruth harknessová) byla do přípravy a průběhu výpravy tolik zapálená, že se rozhodla pokračovat ve stopách svého manžela. Neúnavná Ruth a její odvážný tým překonávají mnoho nečekaných překážek ale nakonec se dočkají!!
V roce 1937 vidí živou pandu velkou! Pandu odchytnou a ihned převážejí do zoo v Chicagu. O jejích potřebách ani o životě nic nevíme a proto tato panda brzy umírá:-(
Ruth+její tým se tedy vydávají do stejných končin džungle a přivážejí další pandu. Tento živočich s milým výrazem brzy populární.
A proto, když si Světový fond na ochranu zvířat vybíral logo stala se jím právě panda velká.
KDE PANDA ŽIJE?
Dříve byla panda rozšířena na jihu a jihovýchodě Číny, v sousední Barmě a v severním Vietnamu. Dnes je situace bohužel jiná: pandy obývají pouze bambusové porosty v horských lesích v oblastech Tibetu a Sečuánu.
Svůj revír si označují močí a škrábanci drápů. Překryvají-li se dvě teritoria sousedů, tak každý jedinec je navštěvuje v jinou dobu než ten druhý.
KOLIK JICH ŽIJE?
V letech 2002 a 2003 bylo při velmi důkladném sčítání zjištěno 1596pand. Optimistická jsou loňská sledování. Biologové z čínské akademie věd prováděli genetickou analýzu pandího trusu a vyšlo jim, že !ve volné přírodě by mohlo žít zhruba o jeden tisíc víc pand!
PROČ JICH JE TAK MÁLO?
Důvodů je několik. Určitý podíl má na tom změna podnebí a s tím spojenou změnu porostu. Ale největší vliv na to má rozpínavost místních obyvatel. Pro ně nechala čínská vláda původní biotop téměř vykácet. Během tzv. Velkého skoku(1958-1961) vydalo čínské vedení převratné vyhlášky. V jedné vyzvalo lovce, aby co nejrychleji vyhubili vlky, tygry, levharty a medvědy. U pandy velké vedení v poslední chvíli zmoudřelo a zabrzdilo hromadný lov. Avšak ochrana šla jenom tšžce provést, protože vláda si dala roku 1966 do plánu, že nechá zorat i sebemenší kousíček půdy i ve vyšších horských a podhorských oblastech. Malé kácení se ale proměnilo ve velkoplošné mýcení. Během 70. a 80. let bylo zlikvidováno téměř 50% původního porostu. Hlavně v 80. letech docházelo k četnému úhynu bambusového porostu.
Vláda se stále obhajovala nemizejícím hladem v některých oblastech a povolovala lov i ohrožených druhů zvířat. Kolik ale zvířat navíc postříleli pytláci, to nikdo neví.
Doslova za minutu dvanáct dostala čínská vláda opět rozum a vzpomněla si na světlé okamžiky v čínské vládě: vždyť první zákony na ochranu zvířat vydala právě Čína a to dynastie Čou a už v letech
1122-294př.n.l. kdy se Evropanům o podobných nařízeních ani nezdálo.

Hrdinkou snadno a rychle - Meg Cabotová

27. května 2008 v 18:45 | vedha |  Čtenářský deník
Kniha vypráví o třech sestrách a jejich životech. Hlevní hrdinka je prostřední, patnácti-letá Sam, která se cítí být utlačovaná a je nadějnou malířkou. Starší sestra Catherine je třídní kráska a má kluka, do kterého je Sam zamilovaná. Nejmladší ze sester je Rebeca, která navštěvuje školu pro děti s vysokým IQ.
Jednoho dne načapala maminka Sam jak místo učení se němčiny, kreslí obrázky pro své kamarádky. A tak jí přihlásila na hodiny kreslení do studia slečny Susan Booneové. Když šla na první hodinu, tak se skamarádila s Davidem. Na další hodinu se jí nechtělo, a tak se rozhodla, že si půjde raději poslechnout hudbu do vedlejšího obchodu. Jenže v obchodě se skrýval zločinec, který se chystal zabít prezidenta USA, který si zrovna šel koupit koblihy do pekařství. Jakmile vytáhl zbraň, Sam neváhala a skočila mu na záda. Ten spadl a ještě zlomil Sam ruku. Zločinec byl zneškodněn prezidentovou ochrankou a Sam odvezla sanitka do nemocnice. Tam ji navštívila celá prezidentova rodina včetně jeho syna Davida, který chodil se Sam hodiny kreslení. Prezident pozve Sam a celou její rodinu do Bílého domu a tam ji jmenuje dětskou delegátkou OSN. Sam má vybrat jeden obrázek, který by měla poslat na mezinárodní výstavu do New Yorku. Jenže s jejím výběrem nesouhlasí prezident, protože neznázorňuje Ameriku v dobrém světle, ale Sam si dokáže prosadit svou a pošle tam právě ten obraz. Dále Sam zjišťuje, že vlastně nemiluje Catherinina kluka ale Davida a začnou spolu chodit.


Lamy

21. května 2008 v 19:23 | vedha |  Pro zasmání....=O)
Mno jko todle mi poslala kámoška a já sem z toho oupe mimo smíchy
tag se jukněte na SEM ať víte vo čem mluvim

Catherine Willows

18. května 2008 v 12:21 | vedha |  Kriminálka: Las Vegas
Catherine Willowsová se narodila 26. března 1963 v Las Vegas.

Catherine Willowsová byla nejstarší dcerou ze čtvrté generace farmářů, ale venkovský život se jí nikdy nelíbil. Catherine se naučila jezdit na koni ještě dříve než začala chodit, ale koně ji vždycky odváděli od její práce. Poprvé odešla z domova, když jí bylo 16 let. Bydlela v Seattlu, kde rok žila jako přítelkyně rádoby-rockera, ale domácnost živila prací servírky. Když ji její přítel opustil kvůli starší ženě, vrátila se Catherine domů, ale když přijela na ranč, zjistila, že zde už vůbec nikdo není. Její rodiče totiž museli ranč prodat a odstěhvovat se do města. Další "zastávkou" bylo pro Catherine Las Vegas. Tady obsluhovala stoly, ale jen do té doby, než objevila mnohem lukrativnější místo: exotický tanec. Muži milovali její vystoupení a peníze se jen hrnuli. Catherine ale všechny úspory věnovala na školu a také se poprvé potakal se svým pozdějším manželem, Eddiem. Po nějaké době se zasnoubili a nakonec i vzali. Když jejich bouřlivý vztah skončil, Eddie si sbalil svoje kufry a nechal Catherine samotnou spolu s jejich dcerou Lindsey.

Catherine se nestala vyšetřovatelem proto, že chtěla napravit všechno zlo na světě, ale stala se jím proto, že se cítila stejně, jako když dítě skládá puzzle. Miluje výzvy a šrumec okolo případů.

Cahterininou specializací je analýza krevních stop.
Zdroj: jkou gilla

Gill Grissom

18. května 2008 v 12:17 | vedha |  Kriminálka: Las Vegas
Gil Grissom se narodil 17. srpna 1956 v Santa Monice.

Gil je typickým představitelem staré kriminalistické školy. 17 let praxe z něj činí policistu s obrovskými zkušenostmi a přehledem. CSI je pro něj celý jeho život. Je hlavou týmu, kde má každý své přesně určené místo a všichni dohromady pracují jako perfektně sladěný stroj. Za své podřízené se dokáže postavit a nejednou jim již kryl záda, když na ně byl vyvíjen tlak z jiných oddělení.

Něco málo o něm:Gil Grissom vyrůstal v Californii.Jeho matka vlastnila uměleckou galerii v Benátkách a jeho otec byl byl obchodník (import/export).Nejvíce spolupracoval s komunistickou Čínou. Grissomovi rodiče se rozvedli, když mu bylo pět let. Ve věku osmi nebo devíti let začal Gil na svém kole jezdit po plážích, kde sbíral mrtvé racky, vačice a všechno ostatní,co našel.Zbytky těl začal nosit domů a prováděl na nich pitvy. Tím se začal učit o věcech kolem smrti.

Už jako teenager byl Grissom v podvědomí místních úřadů, které ho zvaly na rychlé pitvy mrtvých zvířat, především na kočky a psi. V 16 letech byl Grissom neoficiálním asistentem v Okresní márnici Los Angeles. Tomuto oboru se věnoval během studií a ve svých 22 letech se stal nejmladším patologem na plný úvazek v historii okresu Los Angeles. O osm let později byl přeložen do Las Vegas, kde se stal šéfem laboratoře nočních směn.

Grissomův obor je entomolgie (alias "Broučkaření").
Zdroj:csilasvegas.txt.cz

Christian Oliver

16. května 2008 v 22:55 ♥♥ Miláčcí ♥♥
Christian Oliver vyrůstal ve Frankfurtu nad Mohanem,později pak odjel do Los Angeles studovat herectví. Christian mluví německy, anglicky a francouzsky, vlastní také svůj oděvnický podnik. Nejraději má adrenalinové sporty, zejména potápění, sky-diving a snowboarding. Také rád cestuje a poznává nová místa a lidi. Navštívil například Afriku, Tahiti nebo Indii. Nesnáší namyšlené lidi, ale sám uznává, že je někdy až moc upřímný a to ho někdy může dostat do problémů. Poprvé jsme ho mohli vidět v pilotním film "Křest ohněm", který jako první odvysílala TV Nova dne 7.9.2003.
Zahrál si také jednu z hlavních rolí v seriálu Kobra 11.
Filmografie:
2008 - Speed Racer (Speed Racer)...Snake Oiler
2006 - Dobrý Němec (Good German)...Emil Brandt
2001 - Kept (Kept)...Kyle
2001 - Peklo ve městě (Ablaze)...Tim Vester
2001 - Schlaf mit meinem Mann...Benny
1999 - Romantic Fighter...Dennis
1999 - Undressed...Wendell (season 4)
1997 - Eat your hearth out...Daniel Haus
1996 - Kobra 11 (Alarm für Cobra 11)...Jan Richter
Je to z osobností......tag se tam dyžtag jukněte na další fotky.....máte-li zájem=O)
Tady sou aspoň ňáký:

Švédsko

15. května 2008 v 20:50 Státy Evropy
Tagže gdyž už nás vyřadili z MS tag si o nich aspoň něco málo přečtěte=O)
ŠVÉDSKO
ZÁKLADNÍ INFORMACE:
 • Rozloha: 449 964km²
 • Počet obyvatel: 9 060 430
 • Hustota zalidnění: 20 obyvatel/km²
 • Hlavní město: Stockholm
 • Nejvyšší bod: Kebnekaise (2 111m.n.m.)
 • Vznik: neznámý
 • Státní zřízení: konstituční monarchie
 • Jazyk: švédština
 • Měna: švédská koruna (SEK)
OBYVATELSTVO:
 • Z celkového počtu obyvatel 9 060 430 je 8 500 000 Švédů (odhadem)
GEOGRAFIE:
 • Švédsko je 55. největší země světa, 5. největší v Evropě a největší ze severských zemí.
 • Dělí se na 3 oblasti:
 • 1. Norrland: zabírá asi 1/5 země. Hornatá a hodně zalešněná oblast. Velké zásoby rud.
 • 2. Svealand: je tady většina všech jezer země.
 • 3. Götaland: na jihu
 • Největší ostrovy jsou Gotland a Öland
 • Největší jezera: Vättern a Vänern
ZNÁMÉ FIRMY:
 • Electrolux (elektronika)
 • IKEA (bytové vybavení)
 • Oriflame (kosmetika)
 • Ericsson (mobily)
 • Volvo (auta)
 • Husquarna (sekačky…)
 • H&M (oblečení)
STOCKHOLM:
 • Počet obyvatel: 786 509
 • První zmínka o městě je z roku 1252.
 • Je hlavním městem od roku 1523.
 • Běžná dopravní prostředek je tady kolo. Cyklistické stezky vedou skoro všude.
 • Každoročně se tu vyhlašují některé Nobelovy ceny
 • Roku 1912 se tu konaly Letní olympijské hry
SLAVNÍ RODÁCI:
 • Alfred Nobel - chemik, vynálezce dynamitu
 • Jakob Bjerknes - fyzik, meteorolog
 • August Stridberg - spisovatel, dramatik
 • Carl-Gustav Arvid Rossby - meteorolog
Pohled na Stockholm:

Rackové =O*

15. května 2008 v 20:41 Anketky...hlasujte!!!
Mno nwm jestli je to těma vedrama co tenhle tejden řádí, ale asi mě chytla nějaká příspěvková mánie=O) Tagže sem se rozhodla že vás zahrnu anketkama a dalšíma jinejma článkama=O)
Tagže pokud neběháte někde venku tag se aspoň doma u compu neunudíte, páč budete mít co číst=O)
A aby toho nebylo málo tag sem do rytmu léta sladila i aktuální anketku=O) Tag hlasujte!!!

Hokej

15. května 2008 v 20:35 | vedha |  Nowinky...
Jak asi všici víte, včera se rozplynul sen snad každého Čecha: naše hokejisty vyřadili z MS hokejisti Švédska:-( Njn ale co naděláme.....teďka už musíme jedině doufat, že se nám zadaří aspoň na EURU=O) Jo a taky je tady anketa tag koukejte hlasowat!!!

Sexy test

12. května 2008 v 19:14 | vedha |  Testy
# # SEXY TEST
# # #
# # #
# # # Vezmi si papír a napiš pod sebe čísla od 1-10.
# # # Potom odpověz na otázky:
# # #
# # #
# # # 1.Máš světlé nebo tmavé vlasy?
# # #
# # #
# # # 2. Pokud bys měl/a mít rande kde by to bylo na večeři nebo na párty?
# # #
# # #
# # #
# # # 3. Jaká je tvoje oblíbená barva pokud by sis musel/a vybrat z:
# # # -růžové,žluté,světle modré nebo zelené?
# # #
# # #
# # #
# # # 4. Napiš svoje oblíbené hobby pokud by sis musel/a vybrat z:
# # #
# # # -lyžování,surfování nebo skejtu?
# # #
# # #
# # #
# # # 5. Kdyby jsi mohl/a jít do obchodu jaký by to byl:
# # # -příslušenství k moři nebo příslušenství na hory?
# # #
# # #
# # # 6. Jaký je tvoje oblíbené město z:
# # #
# # # -Prahy,Brna nebo Plzně?
# # #
# # #
# # # 7. Jsi radši na teplém místě třeba na pláži nebo spíš na místě kde
# # # je zima?
# # #
# # #
# # # 8. Ve kterém měsíci si se narodil/a?
# # #
# # #
# # # 9.Co bys radši dělal/a ve volném dni:
# # # -relxoval/a sam/a doma nebo byla s přáteli?
# # #
# # #
# # #
# # # 10. Napiš jednoho člověka # opačného pohlaví!
# # # --------------------------------------------------------------------
# # # --------------------------------------------------------------------
# # # ----------------------
# # # !!!!!!Přej si něco!!!!!!
# # #
# # #
# # # Výsledky:
# # # 1. světlá = roztomilý/á
# # # tmavá = sexy
# # #
# # #
# # # 2.večeře = romantický/á
# # # párty = komediant/ka,rád/a středem pozornosti
# # #
# # #
# # # 3.růžová = okouzlující
# # # zelená = smyslný/á
# # # žlutá = hlučný
# # # světle modrá = klidný/á
# # #
# # #
# # # 4.surfování = aktivní
# # # lyžování = neúnavný/á
# # # skej t= dobrodružný/á
# # #
# # #
# # # 5.příslušenství k moři = sexy
# # # příslušenství na hory = srandista/ka
# # #
# # #
# # # 6.Praha = rád/a poznáváš nové lidi
# # # Brno = jsi zamilovaný/á až po uši
# # # Plzeň = miluješ zábavu a adrenalin
# # #
# # #
# # # 7.horko = miluješ slunce
# # # zima = originální ve všem
# # #
# # #
# # # 8.Leden = oblíbená/ý
# # # Únor = úžasný/á ve škole ale ke šprtu má daleko díky své odvázané
# # # povaze
# # # Březen = hlučný/á
# # # Duben = srandista/ka
# # # Květen = relaxuje hodně často
# # # Červen = šťastný/á
# # # Červenec = užívá si
# # # Srpen = je s ní/m sranda
# # # Září = tichý/á
# # # Říjen = nesobecký/á
# # # Listopad = všichni s ní/m vycházejí
# # # Prosinec = vřelý,vítající nové lidi a proto jsou oblíbení
# # #
# # #
# # # 9.doma = nudný,uzavřený do sebe, unavený
# # #
# # # s přáteli = praštěný/á, střelený/á
# # #
# # #
# # # 10.Tohohle člověka miluješ až na konec světa a udělal/a bys pro ni/
# # # jeho cokoliv jen abys byl/a šťastná
# # # --------------------------------------------------------------------
# # # --------------------------------------------------------------------
# # # ----------------------
# # #
# # # Pokud toto pošleš:
# # #
# # #
# # #
# # # 0 lidem- tvoje přání se nikdy nesplní ( tedy pokud toto nepošleš )
# # # 1-5 lidí- tvoje přání se splní za 6 měsíců
# # # 6-10lidí- tvoje přání se splní za 2 dny
# # # 11+ kdykoli budeš chtít aby se splnilo,třeba hned za tu minutu
# # #
# # # !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!TAK POSÍLEJ!!!!!!!!!!!!!!!
Jko je to z nástěnky z lidí jo.......

Ewa Farna - Ty víš jaký to je

12. května 2008 v 19:04 | vedha |  Texty písniček
Ty víš jaký to je
Ewa Farna
Ty víš jaký to je,
když člověk ráno vstává
a zrcadlo ti říká: "Děvče žádná sláva"!
Nemáš čím oslnit,
nemáš čím překvapit,
jsi jenom holka od vedle
tak se s tím nauč žít.
Ty víš jaký to je,
bejt ta no celkem milá
uvnitř si barevná a navrch černobílá.
R: Nečekáš žádný:"Ách"
a potlesk v kulisách
taková šedá myš
to často uslyšíš.
Smutek je ušlechtilej
krásná sebelítost.
Bejt malá vošklivka, co nemá příležitost.
Jen tak stát a říkat:
"Nikdo mě nemá rád!"
Jen tak stát a říkat:
"Nikdo mě nemá rád!"
Ty víš jaký to je
stát u zavřenejch dveří
a stokrát zaváhat,
jestli smíš otevřít.
R:
R:
R:
Jen tak stát a říkat:
"Nikdo mě nemá rád!"
Nečekám žádný "Ách!"
a potlesk v kulisách
taková šedá myš...
R:

New vzhled

6. května 2008 v 21:46 | vedha |  Anketky...hlasujte!!!
Tag sem se pustila zase do něčeho kreativního=O) Tag mi plsky pomozte, abych věděla jestli s tim mam eště něco udělat nebo se vám to takhle líbí=O) Kuju....

Bomba

6. května 2008 v 17:26 | vedha |  Nowinky...
Tagže vážení....po několika letech sem se konečně dočkala! Dneska odpoledne sme konečně koupili klícku na ouplně nej zvíře na celym světě: PRO KRÁLÍČKA. Je to oupa bomba a sem děsně happy=O)